KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12757013
*
nr 1275 7013
Marja-Leena Sillanpää
(f. 1965), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 110/250. Bladets mått: 37x28 cm
Marja-Leena Sillanpää, svensk konstnär född i Finland 1965.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 september 2019
kl 20:29:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/9 13:01:00
1
300 kr
14/9 20:09:16
2
300 kr
14/9 20:09:16
1
300 kr (Budbetjänt)
16/9 20:24:14
3
Vinnande bud
16/9 20:25:54
3
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Marja-Leena Sillanpää
Marja-Leena Sillanpää, svensk konstnär född i Finland 1965.
Läs mer om Marja-Leena Sillanpää
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik marja-leena sillanpää svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7080 Etsningar
3 st, Signerad, Harald Sallberg (1895-1963), Sveri..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:19
-
5342 Etsningar
5 st. Erling Johansson (f. 1934), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:02
-
7125 Färgetsning
Felix Neuenkamp. Signerad, numrerad 60/75. Bildmåt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:30
-
7218 Grafiska blad
6 st, Carl fredrik Akrell, Skånka slott. Signerade..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:17
-
7327 Kopparstick
1700-tal, Raphael, skolan i Athen, 53x74 cm, ytter..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:45
-
7083 Träsnitt
Annie Bergman (1889-1987), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:40
*
Marja-Leena Sillanpää
Marja-Leena Sillanpää, svensk konstnär född i Finland 1965.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Marja-Leena Sillanpää
nr 1275 7013
Marja-Leena Sillanpää
(f. 1965), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 110/250. Bladets mått: 37x28 cm
Marja-Leena Sillanpää, svensk konstnär född i Finland 1965.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 september 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/9 13:01:00 | 1 | 300 kr |
14/9 20:09:16 | 2 | 300 kr |
14/9 20:09:16 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
16/9 20:24:14 | 3 | Vinnande bud |
16/9 20:25:54 | 3 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Marja-Leena Sillanpää
Marja-Leena Sillanpää, svensk konstnär född i Finland 1965.Läs mer om Marja-Leena Sillanpää
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik marja-leena sillanpää svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7080 Etsningar
3 st, Signerad, Harald Sallberg (1895-1963), Sveri..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:19 -
5342 Etsningar
5 st. Erling Johansson (f. 1934), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:02 -
7125 Färgetsning
Felix Neuenkamp. Signerad, numrerad 60/75. Bildmåt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:30
-
7218 Grafiska blad
6 st, Carl fredrik Akrell, Skånka slott. Signerade..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:17 -
7327 Kopparstick
1700-tal, Raphael, skolan i Athen, 53x74 cm, ytter..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:45 -
7083 Träsnitt
Annie Bergman (1889-1987), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:40